Stypa w Piekarach Śląskich gdzie zorganizować?

Strata ukochanej osoby to ból nie do opisania. Niewątpliwie, trzeba znaleźć w sobie na tyle siły, aby oddać hołd zmarłemu i pożegnać go po raz ostatni w rodzinnym gronie. Tym samym wiele osób decyduje się nie tylko na organizację pogrzebu, ale również stypy. Naturalnie nasuwa się pytanie, gdzie zorganizować tak ważną uroczystość. Stypa w Piekarach Śląskich? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym artykule.

Stypa – co to właściwie jest?
Dobre pytanie. Stypa to uczta pogrzebowa, a zarazem okazja, aby uczcić pamięć zmarłego i to w gronie najbliżej rodziny i przyjaciół. Skąd wzięła się nazwa tej ważnej uroczystości? A no, od łacińskiego słowa „Stipis”, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza „składkową ofiarę”. Stypy organizowano od dawien dawna. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Nasi sąsiedzi - Słowianie organizowali ucztę ku czci zmarłego na cmentarzach (np. wodza, członka rodziny, wojownika). Warto podkreślić, że ta forma pożegnania jest celebrowana do dziś. Zwykle łączy się ją z obchodzeniem Zaduszek.
Stypa w Piekarach Śląskich – który lokal wybrać?
W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie, ile osób zostanie zaproszonych na stypę. Taka informacja pozwoli wybrać lokal, dysponujący odpowiednią wielkością i pojemnością sali. Bądź, co bądź stypa to uroczystość o kameralnym charakterze. Tym samym duże sale odpadają już na samym starcie poszukiwań. Oczywiście równie ważna jest lokalizacja, przecież żaden uczestnik stypy nie chce się spóźnić na tak ważną uroczystość. Zatem dojazd z cmentarza nie powinien nikomu sprawiać problemu. I tak rodzi się pytanie, gdzie najlepiej zorganizować stypę w Piekarach Śląskich?
Restauracja Dworek Donnersmarck w Piekarach Śląskich
Lokalizacja restauracji Dworek Donnersmarck w Piekarach Śląskich (Józefka) jest niezwykle dogodna. Do lokalu można dotrzeć z każdej dzielnicy Piekar Śląskich i to bez najmniejszego problemu. Restauracja Dworek Donnersmarck codziennie zaprasza gości do wybornej uczy smaków. Mało tego! Restauracja specjalizuje się również w organizacji przyjęć okolicznościowych, jak na przykład stypy. Restauracja Dworek Donnersmarck w Piekarach Śląskich posiada trzy, kameralne sale, które łącznie pomieszczą 115 osób, a także przestronny ogród. Nie da się ukryć, że decydując się na organizację stypy właśnie w tej restauracji, zaproszeni goście mogą uczcić bliską im osobę w kameralnej atmosferze. 

Organizacja stypy w Piekarach Śląskich? Poznajcie ofertę Restauracji Dworek Donnersmarck!